سئو ی on page چیست ؟

on page seo

سئو ی on side به همه تکنیک هایی که در داخل سایت خود می تونید انجام دهید تا رنکینگ سایت شما افزایش پیدا کند را سئو onside می گویند.چند نمونه از این کار ها به شرح زیر می باشد :

1)page title 

عنوان صفحه سایت یکی از مهمترین فاکتور ها در سئو سایت شما می باشد.هر صفحه ای که در سایت شما وجود دارد باید یک عنوان منحصر به فرد داشته باشد و این عنوان می بایست شامل کلمات کلیدی باشد.
فرض کنید که شما یک صفحه دارید که درباره ی ساخت اپل اپل ایدی می باشد . بنابراین عنوان صفحه شما باید شامل کلمه کلیدی " ساخت اپل ایدی " و یا کلمات مشابه و هم معنی مانند " اموزش ساخت اپل ایدی " و یا " اپل ایدی" باشد.از این رو هر وقت شخصی در یکی از موتورهای جستجو این کلمه را جستجو می کند شانس نمایش سایت شما و صفحه ی سایت شما در نتیجه جستجو افزایش پیدا می کند.

2) meta description

بسیاری از افراد فراموش می کنند که ازmeta descrition در سایت خود استفاده کنند.در حالی که meta description یک گزینه مهم برای قرار گرفتن کلمات کلیدی مرتبط با محتوای سایت شما می باشدو در هنگام نمایش نتایج جستجو meta description در زیر نام سایت شما نمایش می یابد.
برای مثال برای صفحه ای که " ساخت اپل ایدی " را شامل می شود می توان از meta description زیر استفاده نمود :
" اموزش ساخت اپل ایدی معتبر امریکا | وریفای شده "

3)meta tag

هر صفحه در سایت شما می تواند یک سری کلمه کلیدی در meta tag های خود داشته باشد.این کلمات کلیدی باید با محتوای صفحه ی شما مر تبط باشد.
4) URL Structure : داشتن یک url کوتاه ودرست برای هر صفحه یک امتیاز بسیار خوبی را برای سایت شما به ارمغان می اورد و به نظر می رسد که داشتن url کوتاه در نتایج جستجو بهتر نمایش داده می شود.ولی این تنها فاکتور در بهینه سازی url ها نیست .url هایی که شامل کلمات کلیدی و مرتبط با محتوای صفحه هستند بهتر در نتایج جستجو نمایش داده می شوند و همچنین مکان قرار گیری این کلمات کلیدی در url نیز می تواند تاثیر خوبی برای سایت شما داشته باشد .به طور مثال داشتن آدرس

www.appleidshop.com /اموزش /اموزش ساخت اپل ایدی

بسیار بهتر از داشتن ادرس زیر می باشد :

www.appleidshop.com/app/355/اموزش ساخت اپل ایدی

5) تگ های عنوان (,...h1,h2,h3) 

وقتی مقاله یا محتوایی را در سایت خود منتشر می کنید , می بایست این محتوا را به بخش های کوچکتر و پاراگراف های مناسب تقسیم بندی کنید تا خواندن مقاله برای کاربران راحت تر باشد. هر بخش می تواند یک عنوان داشته باشد که با تگ های h1 , h2 , h3 ,… مشخص می شود.به طور کلی تگ h1 عنوان اصلی صفحه ی شما را مشخص می نماید و تگ های h2, h3 , …. زیر عنوان های ,عنوان اصلی سایت شما را مشخص می نماید.
موتور های جستجو از تگ h1 استفاده می کنند تا بفهمند که چه چیزی در محتوای سایت شما مهم است و در واقع هدف اصلی محتوای شما چیست .باید توجه داشته باشید که ترتیب استفاده از این تگ ها نیز مهم می باشد یعنی نباید بعد از استفاده از تگ h1 تگ h3 استفاده شود بلکه تگ h2 و بعد h3 و …. استفاده شود .برای مطالعه بیشتر به این مقاله مراجعه نمایید.

6) چگالی کلمات کلیدی 

داشتن کلمات کلیدی مر تبط با محتوای صفحه , یک نکته مهم است که تمام سئو کاران باید در نظر داشته باشند . این مورد به موتور های جستجو کمک می کند که بفهمند که محتوای متن شما درباره چیست . البته نباید کلمات کلیدی بیش از حد در متن تکرار شود و ممکن است این تکرار بیش از حد باعث شود که موتور های جستجو این صفحه رابررسی نکنند . تمامی کارشناسان سئو بر این عقیده هستند که استفاده ی زیاد از کلمه کلیدی در یک صفحه نه تنها باعث افزایش رتبه، بلکه باعث کاهش رتبه آن صفحه می شود .بنابراین همیشه سعی کنید که چگالی کلمات کلیدی را بین 2% تا 5% نگه دارید . می توانید از لغت های مشابه برای کلمات کلیدی محتوای سایت خود استفاده نماییدو از انها در متن خود استفاده کنید تا چگالی این کلمات بالا نرود .

7)سئو image

استفاده از تصویر یک راه موثر برای جذاب کردن سایت شما می باشد و می تواند محتوای شما را از حالت کسل کنندگی خارج کند.بنابراین شما می توانید از تصاویر استفاده کنید تا مدت زمان بیشتری مخاطبان را در سایت خود نگه دارید که این کار در سئو سایت شما تاثیر خوبی خواهد داشت .برای همه عکس هایی که در سایت خود قرار می دهید از عنوان استفاده نماییدو توجه داشته باشید که این عنوان باید شامل کلمات کلیدی باشد.این کار باعث می شود زمانی که در قسمت جستجوی image در سایت گوگل , جستجویی صورت می گیرد موتور جستجو از این عنوان برای یافتن تصاویر مورد نظر خود استفاده کند.برای مطالعه بیشتر به این مقاله مراجعه نمایید.

8) internal linking 

بیشتر افراد فکر می کنند که فقط داشتن لینک در خارج سایت مهم می باشد.اما این طور نیست.لینک های خارجی هم مهم هستند اما نباید لینک های داخلی را هم دست کم بگیریم. داشتن لینک های داخلی نه تنها باعث حرکت راحت تر کاربران در داخل سایت و پیدا کردن صفحات مورد نظر می شود بلکه باعث خزش صحیح موتور های جستجو در سایت شما و پیدا کردن همه صفحات موجود در سایت شما می شود که این خود رنک سایت شما را افزایش می دهد. .راه های مختلفی برای ایجاد لینک های داخلی وجود دارد مانند : ایجاد منو در صفحه و قرار دادن لینک صفحات مهم سایت در ان .
در سایت هایی که شامل قسمتی به نام blog یا مقاله می باشند داشتن لینک در داخل محتوای این مقاله ها می تواند بسیار مفید باشد.

نتیجه گیری :

8 تکنیک بالا فقط تعدادی از راه هایی است شما می توانید برای افزایش سئو داخل سایت یا همان on side استفاده نمایید و هر کس ممکن است از تعدادی از انها برای افزایش سئو سایت خود استفاده نماید ولی ما توصیه می کنیم همه راه های گفته شده را در سایت خود پیاده نمایید.

تیم seo42 با بیش از 5 سال سابقه کار در زمینه سئو و بهینه سازی سایت و انجام صدها پروژه, می تواند بهترین انتخاب برای کسانی که در جستجوی تیمی متخصص برای سئو وبهینه سازی سایت خود هستند, باشد. شما عزیزان می توانید برای مشاوره رایگان با متخصصین seo42  تماس بگیرید.

اعتماد به ما حق طبیعی شماست

بانک سامان seo42
به پرداخت seo42
eanjoman seo42
logo-samandehi

هویت سئو 42

سامانه SEO42 کاریست از گروه طراحی و توسعه کسب و کار مجازی "ایده برتر" با هدف پرکردن فضای خالی محسوس در زمینه لینک سازی و سیگنال شبکه های اجتماعی در ایران. عدد 42 بر مبنای اثر داگلاس آدامز به مفهوم "پاسخ  به سوال نهایی آفرینش، جهان و هرچیزی" انتخاب شد تا معرف این سامانه باشد به عنوان پاسخ نهایی به نیاز شما برای سئو و افزایش رنک.

با ما در ارتباط باشید

  • آدرس : تهران صادقیه برج گلدیس واحد ۷۰۷ مراجعه فقط با هماهنگی قبلی

 

  • 02144281483
  • 02144281489

جهت دریافت مطالب سئو در خبرنامه و کانال تلگرام ما  عضو شوید. 

 

جستجو

@seo42