همه چیز در ارتباط با بک لینک

بک لینک، اساسی ترین بخش سئو off page و افزایش رنک

بک لینک، اساسی ترین بخش سئو off page و افزایش رنک

بک لینک

برای افزایش رنک یک وبسایت و دریافت ورودی های اورگانیک از موتورهای جستجویی مانند گوگل نیاز به کار همزمان روی سئو on page و سئو off page است.مهمترین بخش از سئو off page را لینک سازی یا ایجاد بک لینک به خود اختصاص میدهد. لینک سازی در سه صورت اتفاق می افتد.

قبل از صحبت راجع به لینک سازی یا بک لینک سازی، باید انواع بک لینک را معرفی کنیم. دو نوع بک لینک میتوانید تهیه کنید. بک لینک فالو (follow) یا بک لینک نوفالو (nofollow) . در صورتی که در انتهای لینک شما rel=”nofollow” قرار نگیرد لینک شما به صورت follow قرار خواهد گرفت. به بیان دیگر یک بک لینک فالو است مگر اینکه در لینک سازی مشخص کنیم که nofollow است.

تفاوت بک لینک follow و nofollow

تفاوت بک لینک follow و nofollow

زمانی که در لینک سازی یک بک لینک را nofollow تعریف میکنیم، به خزنده های موتورهای جستجو میگوییم این لینک را فالو نکند. یعنی این لینک را دنبال نکند. یعنی آن لینک از نظر سایت ما معتبر نیست. معمولا برای لینک های تبلیغاتی از rel=”nofollow” استفاده میشود. عمدتا لینک هایی که در شبکه های اجتماعی وجود دارد به صورت پیش فرض nofollow هستند و خزنده های موتورهای جستجو آنهارا دنبال نمیکنند. اما در مورد لینک فالو موضوع متفاوت است. لینکی که nofollow نباشد یعنی follow است. موتور جستجو از طریق لینک خزش میکند و به سایت مقصد میرود. تعداد این لینک ها به سمت هر سایتی ارزش آن سایت را بالا میبرد. شما باید دنبال لینک سازی برای سایتتان باشید آن هم لینک هایی که rel=”nofollow” نداشته باشند. یعنی لینک هایی که فالو هستند.

تفاوت بک لینک follow و nofollow

لینک سازی طبیعی

اگر سایت شما آنقدر معروف و محبوب باشد و یا خدماتی ویژه و منحصر به فرد ارائه میکند، سایت های دیگر، لینک سایت شمارا، خودشان داوطلبانه در سایتشان قرار میدهند. این نوع لینک سازی برای سایت های حکومتی، دانشگاهی یا سایت های بسیار بزرگ خبری و البته برند های معروف مانند اپل اتفاق می افتد. راه هایی برای لینک سازی وجود دارد، شما به سایت های مختلف بروید و در بخش نظرات یا پروفایل انجمن ها لینک سایتتان را قرار دهید. البته معمولا صاحب آن سایت لینک شمارا حذف میکند. زیرا میداند که شما قصد لینک سازی دارید.

تفاوت بک لینک follow و nofollow

تبادل بک لینک رایگان

به صورت متقابل تبادل بک لینک میکنید. این نوع لینک سازی برای سایت هایی به شکل وبلاگ بسیار متعارف است. اما در حجم بالا قابل مدیریت نیست. تصور کنید شما بک لینک یکصد سایت را درون سایتتان قرار دادید، اما نمیتوانید هر روز آن یکصد سایت را برای اطمینان از وجود بک لینک سایتتان کنترل کنید. هریک از آن یکصد سایت ممکن است لینک سایت شمارا حذف کنند.

تفاوت بک لینک follow و nofollow

خرید بک لینک

وب سایت های دیگر در ازای دریافت پول بک لینک سایت شما را در سایتشان قرار میدهند. خرید بک لینک باید به صورت تدریجی باشد و خرید یک حجم بالای بک لینک به صورت یکباره، خطر پنلایز شدن سایت شمارا خواهد داشت. مبحث خرید بک لینک بسیار گسترده و حساس است. خرید بک لینک نیاز به مشاوره و تخصص دارد.

انواع بک لینک

تفاوت بک لینک follow و nofollow

بک لینک Web2 یا ریپورتاژ

این نوع بک لینک از صفحاتی به سمت سایت شما می آید که آن صفحه به طور کامل مقاله ای مرتبط با سایت شماست. ارتباط کلمه کلیدی با محتوای مقاله و محتوای سایت مقصد بسیار حائز اهمیت است. در این صورت هم ترافیک دریافت خواهید کرد و هم مشتری خواهید داشت و البته یک فاکتور خوب است برای بهبود جایگاه سایت شما.

بک لینک comment

این نوع بک لینک نیز از نامش پیداست، در سایت هایی که بلاگ هستند وارد میشوید و لینک سایتتان را در بخش نظرات قرار میدهید. اگر خوش شانس باشید صاحب آن سایت نظر شما را میپسندد و پاک نمیکند.

تفاوت بک لینک follow و nofollow

بک لینک indexer

بک لینک ایندکسر در صفحاتی ساخته میشود که قبلا وجود نداشته اند. بسیار دیر ایندکس میشود و البته اوتوریتی پایینی دارد. آنچری به آن اختصاص نمی یابد و تنها نام دامنه در صفحه مشاهده میشود. ارزش آن به نظر من صرفا میتواند جهت بهبود اوتوریتی سایت باشد. نه ترافیکی به شما میدهد و نه مشتری. برای موتور های جستجو نیز ارزنده نیست. شاید برای یک سایت خبری یا سایتی که پلان درامد زایی اش از طریق تبلیغات است بتواند بسیار مفید باشد. زیرا اوتوریتی آن سایت را به شدت میتواند افزایش دهد.

تفاوت بک لینک follow و nofollow

بک لینک wiki

از اسم آن پیداست، لینک سازی در سایت هایی با پلتفرم ویکی مانند ویکیپدیا که البته دوام چندانی ندارند. این لینک ها به سرعت توسط ویکی گردها پاک میشود زیرا تصور آنها این است که شما قصد سو استفاده از آن سایت ویکی را دارید.

ریپورتاژ آگهی

یکی از سرویس های ویژه SEO42 که میتوان آن را سلاح سری بهبود رنک سایت نام برد، ریپورتاژ میباشد. لینک سازی از نوع web2 یا ریپورتاژ آگهی بهترین نوع تهیه یا ایجاد بک لینک است. شما مقاله ای مرتبط به کلمات کلیدی دارید و آن کلمه کلیدی به سایت شما لینک میدهد. همه چیز طبیعی است و حتی آن ریپورتاژ نیز میتواند ایندکس شود و به شما ترافیک دهد. روش های مختلفی برای ایندکس کردن ریپورتاژ ها وجود دارد که SEO42 این کار را استادانه انجام میدهد.

شما میتوانید روی سایت SEO42.ir یا دیگر سایت های ما ریپورتاژ آگهی داشته باشید و یا از پکیج ریپورتاژ آگهی ما در داخل پنل کاربری سایت استفاده کنید. مطمئن باشید این سرویس با هیچ سرویس دیگری قابل مقایسه نیست!

توضیحات بسته ویژه SEO42 :

بیش از 1000 بک لینک دائمی از بیش از 1000  دامنه به صورت ترکیبی از web2.0 link و comment و blogs و profiles و ریپورتاژ  و ... با حفظ نسبت مناسبی از dofollow و nofollow به صورت لینک سازی تدریجی ظرف 5 روز. در این پکیج، به دلیل رعایت زمانبدنی و البته وجود انواع بک لینک و تعدد دامنه و تنوع آی پی، بهترین نتیجه برای شما ثبت خواهد شد. وجود لینک های dofollow  در کنار nofollow طبیعی بودن این لینک سازی را نزد هر موتور جستجویی اثبات میکند. قیمت این پکیج مبلغ 500 هزار تومان میباشد یعنی به ازای هر لینک پانصد تومان.

توضیحات بک لینک تبادلی رایگان

 لینک بدید. لینک بگیرید. کافیه در سایت عضو بشید، لینک سایتتون رو در سایت ما ثبت کنید. به محض اینکه کد لینک باکس رو که شامل لینک های تبادلی است در سایتتون قرار بدید، پس از تایید لینک شما توسط کارشناسان ما، بک لینک سایت شما هم در سایت های دیگه به نمایش در میاد. هرکس که لینک باکس رو از سایتش حذف کنه، لینک خودش هم از بقیه سایت ها حذف میشه. مدیریتش رو به ما بسپارید و فقط به افزایش رنک سایتتون فکر کنید. به دلیل حذف و اضافه شدن لینک های جدید در هر زمان، این نوع لینک سازی بسیار طبیعی جلوه خواهد کرد و کاملا مطابق الگوریتم های پاندا و پنگوئن گوگل خواهد بود.

توضیحات بک لینک تبادلی ویژه:

در این بسته بسیاری از سایت ها با هم تبادل لینک انجام میدهند، این امکان برای شما نیز میسر است تا رایگان تبادل لینک کنید و یا با پرداخت هزینه بدون نیاز به تبادل، لینک سایتتان را در بین تمام سایت های دیگر قراردهید. چون در هر لحظه ممکن است سایت جدیدی به لیست تبادل بک لینک اضافه شود، قیمت این پکیج به صورت لحظه ای با توجه به تعداد سایت های موجود، توسط سیستم، محاسبه میشود. 

خرید بک لینک از میزبانان معتبرایرانی :

لیست سایت های معتبر میزبان بک لینک را، برای شما در قالب پکیج هایی قرار داده ایم. کافیست انتخاب کنید و باقی امور را به کارشناسان SEO42 بسپارید. 

مزایای خرید بک لینک :

1. آسان و سریع
فقط کافیست مبلغ ماهانه را بپردازید و متن لینک خودتان را به سایت مقصد اعلام کنید.
2. تنوع میزبان بک لینک
بین هزاران سایت شما حق انتخاب دارید. کافیست هرکدام را بپسندید تا از شما بابت خریدتان تشکر کنند.
3. بک لینک پایدار
تمام سایت های فروشنده بک لینک در دنیا، 100% نسبت به حفظ بک لینک شما در سایتشان در طول قرارداد پایبند هستند. خطایی نمیکنند چون برایشان بهتر است متعهد باشند تا ماه آینده نیز سفارش شما تمدید شود.

معایب خرید بک لینک :

 1. نیاز به تخصصی برای انتخاب میزبان بک لینک

شما برای تعریف استراتژی لینک سازی نیاز به دانستن تعداد صفحات ایندکس شده یک وبسایت، DA و PA، PR و سایر اطلاعات تخصصی خواهید داشت. شما پول میپردازید پس قرار نیست از سایت های ضعیف بک لینک بگیرید

 1. امکان تقلب میزبان بک لینک

برخی سایت ها هستند که با ترفند هایی مانند ریدایرکت یا خرید دامنه های قدیمی، پیج رنک های تقلبی به دست می آورند و برای مدت محدود شما نخواهید توانست عدد PR واقعی آنهارا مشاهده کنید و با PR های تقلبی و بالا میتوانند بک لینک سایت هایشان را به قیمت های عجیبی بفروشند. اتفاق بدی برای سایت شما نخواهد افتاد فقط شما پولتان را از دست میدهید و هیچ چیزی نصیبتان نمیشود.

نحوه انتخاب سایت میزبان برای لینک سازی

برای خرید بک لینک یا تبادل نیاز است مطالبی را در مورد سایت مقصد بدانیم تا بعدا دچار دردسر نشویم یا پولمان را بابت چیز بی ارزشی هزینه نکنیم. فاکتور های مهم برای خرید یا تبادل بک لینک در زیر بررسی میشوند

 1. DA: نشان دهنده اوتوریتی یک دامنه است که ارتباط مستقیم به لینک سازی خارجی آن میزبان دارد.
 2. PA:  نشان دهنده اوتوریتی یک صفحه است که ارتباط مستقیم به لینک سازی خارجی آن میزبان دارد.
 3. Page index : نشان دهنده تعداد صفحات ایندکس شده در موتور های جستجو دارد که به همان تعداد از آن سایت به شما بک لینک خواهد داد.
 4. IP : نشان دهنده جایگاه جغرافیایی سرور سایت میزبان است که بهتر است هنگام خرید بک لینک از هر آی پی یک سایت را انتخاب کنید نه بیشتر.
 5. PR : نشان دهنده رنک سایت شماست که توسط گوگل ارزیابی میشود، البته به دلیل توقف انتشار PR توسط گوگل، رنک اکثر سایت ها را صفر میبینید که در واقع صفر نیستند، فقط در دسترس عموم نیست.
 6. عدم قرارداشتن سایت میزبان در لیست سیاه بد افزارها : در صورت خرید بک لینک از چنین سایت هایی نه تنها سودی نخواهید برد بلکه آسیب هم خواهید دید.
 7. ارتباط محتوایی : در صورتی که بک لینک روی سایت مرتبط با سایت خودتان تهیه کنید قطعا تاثیر مثبت و بهتری خواهید گرفت. به هر حال هر بکلینک به افزایش PR سایت شما کمک خواهد کرد.

استراتژی در لینک سازی یا خرید بک لینک

بسیار مهم است که در هنگام خرید خرید پکیج های بک لینک یا لینک سازی های شخصی انواع بک لینک را با ملاحظه تعدد دامنه و البته تنوع IP، به صورت ترکیبی از بک لینک های dofollow و nofollow با ترکیب بک لینک از سایت های مرتبط تحت عنوان ریپورتاژ یا web 2.0 در بازه زمانی طولانی و به تدریج تهیه کنیم و مهمتر از آن ایندکس کردن آدرس میزبان بک لینک هایی است که ساخته ایم. اگر میزبان هر بکلینک توسط خزنده گوگل دیده نشود، بک لینک شما هرگز دیده نخواهد شد هرچند که سایت میزبان از اعتبار و PR بالایی برخوردار باشد.

در صورتی که برای بهینه سازی وب سایتتان برای موتورهای جستجو، بهبود رنک، کاهش رتبه الکسا، رسیدن به صفحه یک گوگل، وضعیت بهتر در SERPs و البته بهینه سازی off site یا on site نیاز به یک مجری داشتید با آرامش کامل با کارشناسان SEO42 ارتباط بگیرید.

سوالی دارید ؟ سئو 42 پاسخگوی شماست
جهت عضویت و یا ورود به پنل سئو 42 اقدام نمایید

اعتماد به ما حق طبیعی شماست

بانک سامان seo42
به پرداخت seo42
eanjoman seo42
logo-samandehi

هویت سئو 42

سامانه SEO42 کاریست از گروه طراحی و توسعه کسب و کار مجازی "ایده برتر" با هدف پرکردن فضای خالی محسوس در زمینه لینک سازی و سیگنال شبکه های اجتماعی در ایران. عدد 42 بر مبنای اثر داگلاس آدامز به مفهوم "پاسخ  به سوال نهایی آفرینش، جهان و هرچیزی" انتخاب شد تا معرف این سامانه باشد به عنوان پاسخ نهایی به نیاز شما برای سئو و افزایش رنک.

با ما در ارتباط باشید

 • آدرس : تهران صادقیه برج گلدیس واحد ۷۰۷ مراجعه فقط با هماهنگی قبلی

 

 • 02144281483
 • 02144281489

جهت دریافت مطالب سئو در خبرنامه و کانال تلگرام ما  عضو شوید. 

 

جستجو

@seo42